Győri SZC Baksa Kálmán
Két Tanítási Nyelvű Gimnázium

A 12.K angol kéttannyelvű osztályból 18 diákunk tett második nyelvből sikeres nyelvvizsgát, így ők az érettségi bizonyítvánnyal együtt ünnepélyes keretek között vehetik majd át DSD diplomájukat. Közülük tíz tanulónk C1, nyolc tanulónk B2 vizsgaeredményként honosíttathatja diplomáját. Ez számukra a hazai felvételi eljárásban 40 illetve 28 plusz pontot jelent, a németországi és ausztriai egyetemeken továbbtanulók pedig külön nyelvi alkalmassági vizsga nélkül kezdhetik meg tanulmányaikat Kiemelkedő volt diákjaink motiváltsága, a felkészüléshez való hozzáállása még ebben a nehéz időszakban is, amikor tavaly három hónapot, idén pedig másfelet csak online oktatás keretében tudtak készülni. Szívből gratulálunk diákjainknak és nagy köszönetet szeretnénk mondani a két felkészítő tanárnak, Szombatiné Fülöp Ildikónak és Tóthné Nagy Andreának.DSDII vizsga